Akademia Bezpiecznego Rowerzysty

zaproszenie

Date released Monday, April 4th, 2016
Relates to Poland

Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock wspólnie z Urzędem Miasta Płocka, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Płocku oraz Komendą Miejską Policji, w dn. 20 września br. (sobota), zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w wydarzeniu pn. Akademia Bezpiecznego Rowerzysty (w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu).

Rozpoczęcie spotkania planowanie jest o godz. 10.00 na placu manewrowym przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Płocku, ul. Otolińska 25.

Celem akcji „Twoje ulice, Twój wybór”, która odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest promocja zrównoważonego transportu w mieście oraz zwiększenie świadomości mieszkańców w kwestii ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu zbiorowego, ruchu rowerowego i pieszego.

W programie m.in.: konkursy sprawnościowe na torze dla rowerów (szkoły podstawowe i gimnazja), testy wiedzy, kącik przedszkolaka, szkolenie nt. bezpiecznego korzystania ze ścieżek rowerowych i inne. Każdy uczestnik spotkania otrzyma Certyfikat potwierdzającego jego udział w międzynarodowej akcji pn. Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, a dla zwycięzców poszczególnych konkursów Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszamy do zapoznania się z załączonym programem oraz przesłanie listy uczestników na adres biuro[at]cifal.pl do dn. 19 września.